16 °C
33 °C

Dárdai folytatja a varázslást: dobogón várják a tavaszt

2015.12.20. 17:23

A német bajnokság 17. fordulójának vasárnapi meccsén a szezon meglepetéscsapata, a Hertha BSC folytatta remeklését.

A berliniek a Mainzot is legyőzték, a 2-0-s siker pedig azt jelentette, hogy a harmadik helyről várják majd a tavaszi folytatást, ami már január végén elkezdődik.

A Hertha 32 pontos, tavaly egyébként pont ennyi kellett a félszezon harmadik helyéhez. A klubnál 40 pontot gondoltak a teljes szezonra - ennyi kell a biztos és nyugodt bentmaradáshoz -, ez már februárban összejöhet.

• 1. Bayern München - 46 pont
  • 2. Dortmund - 38 pont
  • 3. Hertha - 32 pont
  • 4. Mönchengladbach - 29 pont
  • 5. Leverkusen - 27 pont
  • 6. Schalke - 27

A Herthának - egész története alatt - ennyi pontja csak egyszer volt a félszezon végén, 2008-ban 33 pontot gyűjtöttek, akkor Dárdai a középpályán volt éppen kirobbanthatatlan, félig sérülten is ragaszkodtak a jelenlétéhez, annyira fontos volt a társaknak.

A Hertha az első perctől fölényben volt, Plattenhardt beadása után azonnal, már a második percben veszély alakult ki a kapu előtt. Darida góljára azonban a 34. percig kellett várni.

Úgy lett helyzet, hogy a bosnyák csatár, Ibisevic megnyert egy párharcot, a cseh középpályás elé tette a labdát, aki felgyorsított, egy lövőcsellel elfektette a középső védőt, majd ballal, 18 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt.

Karius kapusnak volt még egy hajmeresztő labdába érése, de végül nem sikerült a kapuba juttatni a labdát.

Ibisevicnek volt egy szép perdítése - az oldalhálóban kötött ki -, míg a Mainz az első félidő kevés életjelet mutatott, már a labdafelhozatal is jelentős akadályokba ütközött.

A fordulás után Ibisevic remekül indította Kalou-t, aki miután a tizenhatoson belülre ért, befelé cselezett, így középről lőhetett, és a kapu bal oldalába helyezte a labdát. Az akciót elindító Ibisevic a lövés pillanatában már a tizenhatoson belül járt, ha az elefántcsontparti csatár nem lövi rá, akkor meg is játszhatta volna a társát. Az összhangjuk miatt érdemes ezt kiemelni.

A hajrában Ibisevic kétszer is közel állt a gólhoz, de kimaradtak a lehetőségei, így maradt a 2-0. (Dárdai februári bemutatkozásán pontosan ennyi volt a végeredmény, csak akkor idegenben.)

A vasárnap este játszó Gladbach került a legközelebb a Herthához, miután emberhátrányban 3-2-re legyőzte a Darmstadtot.