Jusztina
19 °C

A legagyafúrtabb szabadrúgás sem segített, Pool-dráma a 121.-ben

2016.02.09. 23:54

2-1-re verte a West Ham a Liverpoolt, és jutott az FA Kupa nyolcaddöntőjébe kedden. Meccsük Liverpoolban 0-0 lett, ezért kellett újrajátszani Londonban.

A hazaiak szerezték meg a vezetést közvetlenül a szünet előtt, Antonio góljával, de a Pool három perccel a pihenő után egyenlített.

Nem is akárhogy, Coutinho zseniális szabadrúgásával.

Rákészült, mintha valami nagy bombára készülne, a West Ham-sorfal felugrott, ő meg egy erőtlen, nem is nagyon erős lövést eresztett el laposan, a labda átgurult a sorfal alatt, a kapuba.

Coutinho rúgott már ugyanilyen szabadrúgásgólt az Espanyolban is, négy évvel ezelőtt.

90 perc alatt maradt az 1-1, a hosszabbítás végén is döntetlenre álltak, már mindenki a tizenegyesekre készült, amikor Ogbonna a hálóba fejelt, és győzött a West Ham.

A 16 között, az ötödik körben Slaven Bilic csapata a másodosztályú Blackburnnel játszik.

A Pool-kapus Bogdán Ádámot nem is nevezték a meccsre.