Menyhért, Mirjam
12 °C
24 °C

Kezd ráébredni Mourinho, ez a könnyebb út a BL-be

2016.12.08. 21:39

A Manchester United 4 győzelem és 2 vereséggel jutott tovább az Európa Liga legjobb 32 csapata közé.

A folytatásban, kilenc meccsen kell tehát olyan eredményt elérnie José Mourinho csapatának, hogy megnyerje a sorozatot, ezzel együtt bebiztosíthatja a helyét a Bajnokok Ligájában.

Mivel az angol bajnokságban nem áll jó helyen a MU, és csak a hatodik, 9 pont a lemaradása a negyedik helyzettel szemben, ezért most már szembetűnő: az EL lenne a könnyebb út a legrangosabb sorozatba.

A Manchester az utolsó fordulóban az ukrán Zoryát verte idegenben, miután a második félidő elején Mkhitarjan, a végén pedig Zlatan Ibrahimovic talált be, miután egy labdaszerzés után mindketten egyedül vezethették a kapusra a labdát. A svéd gólja volt az egyszerűbb, mert előtte nem álltak védők, míg az örményt megpróbálták akadályozni.

A MU második lett, vagyis papíron erősebb ellenféllel találkozik a következő körben, de a valóságban talán nem is lenne olyan párosítás, amelyikben az angolok esélytelenebbek lennének.

A nap egyik legnagyobb bravúrját a cseh Plzen mutatta be, amelyik az első negyedóra végén emberhátrányba került, majd mivel az Austria rúgott két gólt, elég reménytelen helyzetből sikerült megfordítani a meccset. A St. Etienne ugyancsak kétgólos hátrányból jött vissza a belga Anderlechttel szemben.

Korhut Mihály csapata, az izraeli bajnok Hapoel Beer Sheva idegenben nagy bravúrt ért el az angol Southampton otthonában, mert egy kaput eltaláló lövéssel 1-1-et játszott, amivel továbbment. Ezzel a balhátvéd lesz a sorozat egyetlen magyar játékosa, aki tavasszal is pályára léphet. Korhutot a 77. percben lecserélték - akkor már előnyben voltak -, csapata az olasz Intert is legyőzte a csoportban. 

Eredmények: 

  • A csoport:  FK Zorja Luhanszk (ukrán)-Manchester United (angol) 0-2 (0-0),  Feyenoord (holland)-Fenerbahce (török) 0-1 (0-1) 
  • A csoport végeredménye: 1. Fenerbahce 13 pont, 2. Manchester United 12, 3. Feyenoord 7, 4. FK Zorja Luhansk 2 
  • B csoport:  Young Boys (svájci)-Asztana (kazah) 3-0 (0-0),  APOEL (ciprusi)-Olimpiakosz (görög) 2-0 (1-0) 
  • A csoport végeredménye: 1. APOEL 12 pont, 2. Olimpiakosz 8, 3. Young Boys 8, 4. Asztana 5 
  • C csoport:  FSV Mainz 05 (német)-Gabala (azeri) 2-0 (2-0),  RSC Anderlecht (belga)-St. Étienne (francia) 2-3 (2-0) 
  • A csoport végeredménye: 1. St. Étienne 12 pont, 2. RSC Anderlecht 11, 3. FSV Mainz 05 9, 4. Gabala 0 
  • D csoport:  AZ Alkmaar (holland)-Zenit (orosz) 3-2 (2-0), M akkabi Tel-Aviv (izraeli)-Dundalk (ír) 2-1 (2-1) 
  • A csoport végeredménye: 1. Zenit 15 pont, 2. AZ Alkmaar 8, 3. Makkabi Tel-Aviv 7, 4. Dundalk 4 
  • E csoport:  Astra (román)-AS Roma (olasz) 0-0,  Viktoria Plzen (cseh)-Austria Wien (osztrák) 3-2 (1-2) 
  • A csoport végeredménye: 1. AS Roma 12 pont, 2. Astra 8, 3. Viktoria Plzen 6, 4. Austria Wien 5 
  • F csoport: Rapid Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-1 (0-0) 
  • A Sassuolo (olasz)-KRC Genk (belga) mérkőzést a nagy köd miatt péntek 12.30-ra halasztották. 
  • A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Athletic Bilbao 10 pont/6 mérkőzés, 2. (és továbbjutott) KRC Genk 9/5, 3. Rapid Wien 6/6, 4. Sassuolo 5/5 
  • H csoport:  Braga (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-4 (1-2),  Konyaspor (török)-KAA Gent (belga) 0-1 (0-0) 
  •     A csoport végeredménye: 1. Sahtar Donyeck 18 pont, 2. Gent 8, 3. Braga 6, 4. Konyaspor 1 
  • J csoport:  PAOK (görög)-Liberec (cseh) 2-0 (1-0),  Qarabag (azeri)-Fiorentina (olasz) 1-2 (0-0) 
  • A csoport végeredménye: 1. Fiorentina 13 pont, 2. PAOK 10, 3. Qarabag 7, 4. Slovan Liberec 4 
  • L csoport:  Villarreal (spanyol)-Steaua Bucuresti (román) 2-1 (1-0),  Osmanlispor (török)-FC Zürich (svájci) 2-0 (0-0) 
  •     A csoport végeredménye: 1. Osmanlispor 10 pont, 2. Villarreal 9, 3. FC Zürich 6, 4. Steaua Bucuresti 6
  • G csoport: Panathinaikosz (görög)-Celta Vigo (spanyol) 0-2 (0-1), Standard Liége (belga)-Ajax (holland) 1-1 (0-1)
  • A csoport végeredménye: 1. Ajax 14 pont, 2. Celta Vigo 9, 3. Standard Liége 7, 4. Panathinaikosz 1
  • I csoport: OGC Nice (francia)-Krasznodar (orosz) 2-1 (0-0), Red Bull Salzburg (osztrák)-Schalke 04 (német) 2-0 (1-0)
  • A csoport végeredménye: 1. Schalke 04 15 pont, 2. Krasznodar 7, 3. Red Bull Salzburg 7, 4. OGC Nice 6
  • K csoport: Southampton (angol) - Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 1-1 (0-0), Internazionale (olasz)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (1-0)
  • A csoport végeredménye: 1. Sparta Praha 12 pont, 2. Hapoel Beer-Sheva 8, 3. Southampton 8, 4. Internazionale 6