Jolán
-1 °C

Hátrányból állt fel a Chelsea a jobban játszó Watford ellen

2017.10.21. 15:47

A tabella 5. helyén tanyázó bajnoki címvédő Chelsea hazai pályán fogadta a 4. helyezett Watfordot a Premier League 9. fordulójában. Az első félidőben gólszépségversenyt rendeztek a csapatok, a második félidő nagy részében pedig a Watford játszott jobban, de hatalmas hajrával végül a Chelsea nyerte a rangadót.

Antonio Conte csapata már az elején nekiesett a Watfordnak, Pedro pedig a 12. percben be is talált egy csodálatos csavarással:

A Watford nem zuhant meg a találat után, bár egyenlíteni már csak az első félidő végén, a hosszabbításban sikerült egy nem akármilyen találattal:

A második félidőre a Watford jött ki lelkesebben, a 49. percben a vezetést is megszerezték. Sokáig úgy tűnt, hogy a Chelsea elveszíti a rangadót, a Watford jobban játszott támadásban és védekezésben is. Azonban egy fejessel Batshuayi egyenlített a 71. percben, majd egy védelmi hiba után jött Azpilicueta, aki a 87. percben szintén fejjel megszerezte a vezetést a Chelsea-nek.

Ezután hiába próbált már támadni a Watford, hiába volt 5 perc hosszabbítás, nem tudtak egyenlíteni, sőt, az egyik védő ostoba hibája után a Chelsea megszerezte a negyedik gólját is, végképp eldöntve a mérkőzést (4-2).

A két csapat így helyet cserélt a tabellán, de a Chelsea egy meccsel többet játszva is 6 pont lemaradásban van az éllovas Manchester Citytől.