Vilma
-7 °C

Magyarország - Csehország 5-1

2003.04.30. 22:39
A magyar olimpiai (huszonegy év alatti) labdarúgó-válogatott hazai pályán fölényes győzelmet aratott a korosztályában a világ élvonalához tartozó álló cseh csapat ellen. A győzelem értékét kicsit gyengíti, hogy a vendégek húsz éven aluli játékosaikkal álltak ki, és hogy a magyar csapat több, mint hetven percen át (igaz, már 2-0 után) emberelőnyben játszott.

14. perc: Czvitkovics jobb oldali beadása után Danek kezéből kiperdült a labda, amit a szemfüles Németh N. 5 m-ről a hálóba lőtt (1-0).

17. perc: jobb oldali szögletet követően Torghelle fejelt közelről a kapuba (2-0).

19. perc: Besta a magyar térfél közepén Buzsáky után rúgott, a játékvezető ezért a megmozdulásért kiállította a cseh játékost.

31. perc: Tóth B. 20 m-es jobblábas lövése védhetetlenül a jobb felső sarokba vágódott (3-0).

43. perc: szép magyar támadás végén Bodor bal oldali beadására Bajzát érkezett jó ütemben, és közelről a hálóba passzolta a labdát (4-0).

70. perc: Tóth B. ugrott ki a védők közül, és 10 m-ről a kapus mellett a hálóba lőtt (5-0).

88. perc: gyors cseh kontratámadás végén Simr lőtt 5 m-ről Szántai kapujába (5-1).

Magyarország (U21)-Csehország (U20) 5-1 (4-0)
Budai László-stadion
, 500 néző
Játékvezető: Krajnc (szlovén)

Magyarország: Balogh János (Szántai Levente 10.) - Szélesi Zoltán, Pusztai Olivér, Vanczák Vilmos (Pandur Péter 55.), Bodor Boldizsár - Czvitkovics Péter (Fehér Zoltán 69.), Tóth Balázs, Buzsáky Ákos (Czeglédi Balázs 45.), Németh Norbert - Torghelle Sándor (Koplárovics Béla 27.), Bajzát Péter (Juhász Roland 62.)
Csehország: Michal Danek (Tomás Grigar a szünetben) - Jiri Bilek (Ondrej Sourek a szünetben), Tomás Sivok, Lukás Blazek - Ales Besta, Tomás Mazouch, Václav Kotrba (Lukás Michal a szünetben), Petr Sima (Ondrej Král 70.), David Limbersky (Tomás Mica 32.) - Michal Hubnik (Pavel Simr 80.), Vojtech Schulmeister (Emil Rilke a szünetben)

gól: Németh N. (14.), Torghelle (17.), Tóth B. (31., 70.), Bajzát (43.), illetve Simr (88.)
kiállítva: Besta (19.)
sárga lap: Pusztai (45.), illetve Hubnik (21.)