Natália
-3 °C

A Real Madrid selejtezővel kezdi a BL-t

2004.05.24. 11:19
A Real Madrid csak a negyedik helyen végzett a spanyol labdarúgó-bajnokságban, miután a záró fordulóban hazai pályán 4-1-re kikapott a Real Sociedadtól.

A forduló előtt a fővárosiaknak még a második - automatikusan Bajnokok Ligáját jelentő - hely megszerzésére is volt esélyük, ám az erősen tartalékosan felálló együttes már az első félidőben elvesztette a reményt, hiszen 45 perc után 3-1-re vezettek a vendégek.

Az ezüstérmet így az FC Barcelona, a bronzot pedig a Deportivo La Coruna szerezte meg.

A játéknap előtt egyetlen fennmaradó UEFA Kupás hatodik helyért folyó csatában a Sevilla lett a befutó, amely hazai pályán ha nehezen is, de legyőzte az Osasunát, így az Athletic Bilbao vendégeként diadalmaskodó Atlético Madrid lemaradt a nemzetközi szereplésre jogosító pozícióról.

Az Espanyol a bajnokság második felében bemutatott hatalmas hajrájával végül bennmaradt az élvonalban, a Celta Vigo azonban búcsúzni kényszerült, mivel hazai pályán vereséget szenvedett a Real Mallorcától.

Primera División, 38. forduló
Athletic Bilbao-Atlético Madrid 3-4 (1-3)
Gólszerzők: Iraola (19.), Arriaga (52., 87.), illetve Ibagaza (26.), De los Santos (32.), Torres (34., 83.)

Celta Vigo-Real Mallorca 1-2 (0-0)
g: Jandro (90+2.), illetve Nene (89.), Perera (90+1.)

Espanyol-Murcia 2-0 (0-0)
g: Tamudo (71.), Lopo (79.)
piros lap: Raducanu (81. Espanyol)

Málaga-Real Betis 2-3 (2-0) g: Salva (20.), Canabal (45+1.), illetve Dani (62., 90.), Juanito (69.)

Racing Santander-Deportivo La Coruna 0-1 (0-1) g: Pandiani (23.)

Real Madrid-Real Sociedad 1-4 (1-3)
g: Figo (39. 11-esből), illetve Kovacevic (14.), Xabi Prieto (29., 60. 11-esből), De Paula (32.)

Real Zaragoza-FC Barcelona 2-1 (1-1)
g: Cani (42.), Soriano (60.), illetve Saviola (10.)

Sevilla-Osasuna 1-0 (0-0)
g: Julio Baptista (56.)
piros lap: Pablo Alfaro (90+3.), illetve Bakayoko (90+3.), Webo (90+3.)

20. Murcia 38 29-57 26

A Valencia és az FC Barcelona automatikusan a Bajnokok Ligájába jutott, míg a Deportivo La Corunának és a Real Madridnak selejtezőt kell játszania. Az UEFA Kupában az Athletic Bilbao, a Sevilla, valamint Kupa-győztesként a Real Zaragoza indulhat.
A Valladolid, a Celta Vigo és a Murcia kiesett az élvonalból.