Ferenc, Olívia

Totti klubcsúcsot döntött

2004.12.19. 22:23
Az AS Roma otthonában fölényes, négygólos győzelmet aratott a bennmaradásért küzdő AC Parma felett az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában, s a hazaiknál kétszer eredményes Francesco új klubcsúcsot állított fel.

A Farkasok kapitánya 107. és 108. élvonalbeli találatát szerezte a fővárosi együttes színeiben, ezzel Roberto Pruzzo 106 gólos rekordját adta át a múltnak. A rómaiak rendkívül gyenge szezonkezdetüket követően, sorozatbeli harmadik győzelmükkel feljöttek a hatodik helyre a tabellán.

Az esélyeknek megfelelően győzött hazai pályán a harmadik Udinese és a negyedik Internazionale is. Előbbi az SS Laziót múlta felül könnyedén, miután a vendégek már a 7. percben megfogyatkoztak, míg utóbbi a Brescia ellen gyűjtötte be a három pontot.

Érdekesség, hogy az eddigi hét vasárnapi mérkőzésen hét piros lapot osztottak ki a játékvezetők.

Eredmények:
AS Roma-AC Parma 5-1 (2-1)
gól: Cassano (10., 50.), Totti (29., 58.), Montella (52.), illetve Bovo (45.)
piros lap: Pisanu (75., AC Parma)
Bologna-Reggina 2-0 (1-0)
g.: Bellucci (5.), Meghni (63.)
piros lap: Soviero (82., Reggina)
Fiorentina-Chievo 2-0 (1-0)
g.: Rigano (45.), Portillo (70.)
piros lap: Maggio (89.), illetve Lanna (69.)
Internazionale-Brescia 1-0 (1-0)
g.: Mihajlovic (24.)
Lecce-Sampdoria 1-4 (0-1)
g.: Vucinic (53.), illetve Flachi (38., 50., előbbit 11-esből), Tonetto (60.), Kutuzov (90.)
piros lap: Diamoutene (37.), illetve Novellino (74.)
Siena-Livorno 1-1 (1-0)
g.: Vergassola (43.), illetve Lucarelli (56.)
Udinese-SS Lazio 3-0 (3-0)
g.: Pizarro (13., 11-esből), Di Michele (17.), Iaquinta (36.)
piros lap: Siviglia (7., SS Lazio)
Juventus-AC Milan 0-0
A Messina-Atalanta mérkőzés a hazaiak 1-0-ás vezetésénél a 22. percben a heves esőzés és a felázott talaj miatt félbeszakadt.
Az élmezőny: 1. Juventus 16 28- 7 39 pont, 2. AC Milan 16 27- 9 35, 3. Udinese 16 25-13 31, 4. Internazionale 16 33-24 24, 5. Sampdoria 16 15-12 24, 6. AS Roma 16 30-23 23