Natália
-3 °C

NB I: Ötöt lőtt a Fehérvár a Diósgyőrnek

2006.03.03. 23:58
A Fehérvár FC kiütéses győzelmet aratott a Diósgyőri VTK ellen a labdarúgó Borsodi Liga, 17. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

FC Fehérvár-Diósgyőri VTK 5-0 (1-0)
Székesfehérvár, 2500 néző, V: Saskőy
gólszerzők: Dvéri (45.), Sitku (60., 81.-11-esből), Györök (75.), Lattenstein (88.)
sárga lap: Horváth G. (80.), illetve Vitelki (8.), Farkas V. (32.), Simon (87.)
Fehérvár: Sebők - Fehér (Horváth G. 43.), Kuttor, Koller, Vincze Z. - Dvéri (Lattenstein 80.), Schwarcz, Bozic - Alumona, Sitku, Györök (Nagy D. 82.)
Diósgyőr: Berki - Farkas N., Katona (Jeremiás 62.), Elek, Farkas V. - Mogyorósi, Szögedi (Simon 81.), Vitelki, Binder - Sipeki, Balás (Fodor 81.)

26. perc: Dvéri 25 méteres szabadrúgása a felső lécről vágódott ki.

45. perc: Györök szögletrúgása után a védők röviden kifejelt labdáját Dvéri egy igazítás után ballal, 17 méterről a bal felső sarokba bombázta (1-0).

60. perc: Bozic átadásánál Katona lyukat rúgott, Sitku rácsapott a labdára és jobbal a kimozduló kapus mellett 10 méterről a kapu közepébe helyezett (2-0).

75. perc: Györök balról, 20 méterről végzett el szabadrúgást, és jobbal a sorfal mellett a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát (3-0).

78. perc: Farkas N. egy bal oldali beadásnál a tizenhatoson belül miután nem érte el fejjel a labdát, kézzel ütött bele, így büntetőhöz jutott a Fehérvár, melyet Sitku jobbal, a kapu bal oldalába lőtt (4-0).

88. perc: Sitku átadásával Lattenstein lépett ki, elhúzta a labdát a kapus mellett és 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (5-0).