István, Vajk
17 °C
22 °C

A Genk nyerte az elhalasztott mérkőzést

2016.12.09. 14:44

A belga KRC Genk 2-0-ra nyert az olasz Sassuolo otthonában pénteken a labdarúgó Európa Liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában. A találkozót az eredeti időpontban, csütörtök este a sűrű köd miatt nem lehetett megrendezni. Az már korábban biztos volt, hogy a Genk továbbjut a 32 közé, a Sassuolo viszont búcsúzik a kupasorozattól.

Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

F csoport:

Sassuolo (olasz)-KRC Genk (belga) 0-2 (0-0)

csütörtökön játszották:

Rapid Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. KRC Genk 12 pont, 2. Athletic Bilbao 10, 3. Rapid Wien 6, 4. Sassuolo 5

csütörtökön játszották:

A csoport:

FK Zorja Luhanszk (ukrán)-Manchester United (angol) 0-2 (0-0)

Feyenoord (holland)-Fenerbahce (török) 0-1 (0-1)

A csoport végeredménye: 1. Fenerbahce 13 pont, 2. Manchester United 12, 3. Feyenoord 7, 4. FK Zorja Luhansk 2

B csoport:

Young Boys (svájci)-Asztana (kazah) 3-0 (0-0)

APOEL (ciprusi)-Olimpiakosz (görög) 2-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. APOEL 12 pont, 2. Olimpiakosz 8, 3. Young Boys 8, 4. Asztana 5

C csoport:

FSV Mainz 05 (német)-Gabala (azeri) 2-0 (2-0)

RSC Anderlecht (belga)-St. Étienne (francia) 2-3 (2-0)

A csoport végeredménye: 1. St. Étienne 12 pont, 2. RSC Anderlecht 11, 3. FSV Mainz 05 9, 4. Gabala 0

D csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Zenit (orosz) 3-2 (2-0)

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Dundalk (ír) 2-1 (2-1)

A csoport végeredménye: 1. Zenit 15 pont, 2. AZ Alkmaar 8, 3. Makkabi Tel-Aviv 7, 4. Dundalk 4

E csoport:

Astra (román)-AS Roma (olasz) 0-0

Viktoria Plzen (cseh)-Austria Wien (osztrák) 3-2 (1-2)

A csoport végeredménye: 1. AS Roma 12 pont, 2. Astra 8, 3. Viktoria Plzen 6, 4. Austria Wien 5

G csoport:

Panathinaikosz (görög)-Celta Vigo (spanyol) 0-2 (0-1)

Standard Liége (belga)-Ajax (holland) 1-1 (0-1)

A csoport végeredménye: 1. Ajax 14 pont, 2. Celta Vigo 9, 3. Standard Liége 7, 4. Panathinaikosz 1

H csoport:

Braga (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-4 (1-2)

Konyaspor (török)-KAA Gent (belga) 0-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Sahtar Donyeck 18 pont, 2. Gent 8, 3. Braga 6, 4. Konyaspor 1

I csoport:

OGC Nice (francia)-Krasznodar (orosz) 2-1 (0-0)

Red Bull Salzburg (osztrák)-Schalke 04 (német) 2-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. Schalke 04 15 pont, 2. Krasznodar 7, 3. Red Bull Salzburg 7, 4. OGC Nice 6

J csoport:

PAOK (görög)-Liberec (cseh) 2-0 (1-0)

Qarabag (azeri)-Fiorentina (olasz) 1-2 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Fiorentina 13 pont, 2. PAOK 10, 3. Qarabag 7, 4. Slovan Liberec 4

K csoport:

Southampton (angol) - Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 1-1 (0-0)

Internazionale (olasz)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. Sparta Praha 12 pont, 2. Hapoel Beer-Sheva 8, 3. Southampton 8, 4. Internazionale 6

L csoport:

Villarreal (spanyol)-Steaua Bucuresti (román) 2-1 (1-0)

Osmanlispor (török)-FC Zürich (svájci) 2-0 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Osmanlispor 10 pont, 2. Villarreal 9, 3. FC Zürich 6, 4. Steaua Bucuresti 6

Az első és a második helyezettek továbbjutottak. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak. A sorsolásra hétfőn kerül sor a svájci Nyonban.