Barbara, Borbála
-6 °C

Sopron-Debrecen 1-1

2002.05.18. 19:31
Döntetlen született az NB I alsóházának élén álló két csapat mérkőzésén. A vezetést hazaiak szereték meg, mlyre a debreceniek tíz perccel a lefújás előtt egy fejesgóllal válaszoltak.
Gólnélküli első félidő után a második negyvnöt perc elején megszerezte a vezetést a hazai, soproni csapat. Tóth Mihály passzával Tóth István lépett ki védők közül, és a soporoni játékos tizennégy méterről a kapu bal alsó sarkába helyezett (1-0).

A gól után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, és több helyzetet is kidolgoztak a hazaiak kapuja előtt. A 61. percben Kerekes tört kapura de kisodródott és közeli lövése végül csak az oldalhálót zörgette meg.

A 71. percben tovább növelhtte volna előnyét a hazai gárda. Bausz beadását Tóth Mihály kapta, aki Sirát hozta játékba, a támadó elől azonban Plókai szögletre tisztázott.

Tíz perccel a lefújás előtt kiegyenlített a hajdúsági együttes. A 80. percben Kerekes passzával Majoros futott el a szélen, majd beadott, és a pontosan érkező Sketiani közelről a kapu jobb oldalába fejelt (1-1).