Az Újpest újabb gólzáporos győzelme

MTV
2000.12.15. 14:54
A labdarúgó NB I. harmadik fordulójának nyitómérkőzését a B-csoportban egyenlő pontszámmal álló vendéglátó Videoton és az Újpest játszotta. Az előző fordulóban nyolc gólt szerző Újpest idegenben sem állt be védekezni, hanem veszélyes támadásokkal ostromolta a hazaiak kapuját. Az álhatatos munkának a 11. percben lett meg az eredménye, amikor Hercegl lőtt a hálóban. A következő gól a félidő végén született, ekkor Herceg a mérkőzésen második, a bajnokságban ötödik gólját szerezte. A második játékrészben a Videoton is összeszedte magát, de helyzetei rendre kimaradtak. A 63. percben Herceg átadásából Dvéri fordulásból pazar gólt lőtt. A folytatásban Fodor és Gyurováth hagy ki 100 százalékos helyzetet. A 85. percben a csereként beállt Orescsuk Támási előre lőtt labdáját átemeli a védő felett és kapásból 20 méterről Milinte kapujába lővi a lábdát. A helyzeteit rendre kihagyó Videoton a hosszabbításban 11-ből szerezte meg a becsületgólt. A végeredmény: Videoton - Újpest 1:4