Barbara, Borbála
-5 °C

320 ezer dollár olimpiai aranyért - Tajvanon

2000.12.15. 14:54
Hatalmas összeget - 320 ezer dollárt - kap az a tajvani sportoló, aki aranyérmet szerez a sydneyi olimpián. A jelentős pénzjutalom miatt tavaly több neves kínai versenyző telepedett át Tajvanra. A távol-keleti sziget képviselői eddig soha nem állhattak fel a győzelmi dobogó legfelső fokára az olimpiák során. A legfényesebb érem az az ezüst volt, amelyet a kínai származású (mellesleg: a 24-szeres női BEK-győztes Statisztika PSC kiválósága) Cseng Jing szerzett asztaliteniszben 1996-ban, Atlantában. Cseng egyébként az első olimpiai bajnoka a sportágnak; kínai állampolgárként, 1988-ban Szöulban nyert. Több más távol-keleti országban is bőkezűen jutalmazzák a legjobbakat. Hongkongban 125, Kínában 115, Japánban 97 ezer dollár a győzelmi prémium, míg Németországban "csak" 15 ezer márkát kap majd az olimpiai aranyérmes.