12 °C

Kovács Zoltán: mesterhármas a francia Ligakupában!

Nemzeti Sport
2001.01.08. 19:03
A francia másodosztályú Chateauroux Kovács Zoltán mesterhármasának köszönhetően idegenben búcsúztatta a Ligakupából a Strasbourgot. A vezetést a hazai együttes szerezte meg még az első játékrészben. A magyar légiós tíz perccel a lefújás előtt állt be, s két gyors góllal megfordította az állást. A Strasbourgnak az utolsó percben sikerült egyenlítenie, így következhetett a hosszabbítás. A ráadásban Dufresne gólja, illetve Kovács újabb találata a vendégek továbbjutását jelentette. A sikerrel a második ligás csapat a legjobb 16 közé jutott be.
Strasbourg-Chateauroux 2-4. Gólszerző: Luyindula 33., 90., ill. Kovács Z. 85., 86., 119., Dufresne 107.