Sikeres sportolók jutalmazása

MR
2001.03.22. 21:15
A tavalyi Európa- és világbajnokságokon kiemelkedően szereplő sportolók díjazására került sor kedden a Budapest Kongresszusi Központban. Az Ifjúsági és Sportminisztérium ünnepségén felnőtt, utánpótláskorú és fogyatékos versenyzők részesültek elismerésben. 2000-ben Eb-n és vb-n 205 érmet - közte 60 aranyat - nyertek a magyar sportolók, s külön öröm, hogy 120 dobogós helyezés kiharcolása utánpótláskorúak nevéhez fűződik. Az olimpia miatt tavaly a legtöbb sportágban nem rendeztek világbajnokságot, így mindössze négyen - az öttusázó Balogh Gábor (2.), a kerékpáros Bodrogi László (3.), a tekéző Vecseri Erika (3.) és a búvárúszó Savanya Norbert (1., 2.) - részesültek elismerésben vb-szereplésükért. Európa-bajnoki győzelméért Kovács Ágnest, Bátorfi Csillát és Tóth Krisztinát, valamint a romániai Eb-n győztes női kézilabda-válogatottat jutalmazták. Az ünnepségen 90 utánpótláskorú és 56 fogyatékos sportolót tüntettek ki.