Sávolt győzelme Kucera felett

2001.09.07. 20:37
A hagyományos világranglista 114. helyén álló Sávolt Attila a 150 ezer dollár összdíjazású ukrajnai ATP-challenger tenisztorna negyeddöntőjében legyőzte a szlovák Karol Kucerát, s hétfőtől valószínűleg már a legjobb száz között jegyzik.
A 27 éves szlovák teniszező jelenleg 154. a világranglistán, de három évvel ezelőtt még 6. volt. Legnagyobb sikerét az 1998-as Australian Openen érte el, amikor a legjobb nyolc között elbúcsúztatta Pete Samprast, a fináléba kerülésért pedig a későbbi győztes Petr Kordától kapott ki. Három évvel ezelőtt a US Openen, míg 1999-ben az ausztrál nyílt bajnokságon jutott el a negyeddöntőig, összesen öt egyéni ATP-tornát nyert meg.
Karol Kucera évtizedes profi pályafutása során Sergi Bruguerát, Michael Changot, Tim Henmant, Andrej Medvegyevet, Marcelo Riost, Goran Ivanisevicet, Jevgenyij Kafelnyikovot, Thomas Mustert, Carlos Moyát, Pete Samprast, Petr Kordát, Marat Szafint, Andre Agassit, Greg Rusedskit és Patrick Raftert is legyőzte már.
egyes, negyeddöntő: Sávolt Attila - Kucera (szlovák) 7:6, 6:2