-7 °C
-3 °C

Tovább menetel a GYSEV a női Euroligában

2001.11.14. 20:33
A harmadik fordulót követően továbbra is százszázalékos a GYSEV-Ringa női kosárlabdacsapata az Euroligában, miután hazai pályán biztosan győzte le a török Fenerbahce együttesét.
A török edző már a 6. percben időt kért, miután csapata ekkorra 15-6-os hátrányba került. A hazaiaknál elsősorban a nyáron érkezett ausztrál Bevilaqua, valamint Eördögh és Balogh remekelt. Farkas Sándor együttese 30 (!) pontot dobott a nyitó negyedben.
A folytatásban is maradt a soproni fölény, csak az orosz Zakaljuzsnyaja révén tartották magukat a vendégek. A félidőben 56-37 volt az eredmény.
Az isztambuliak fordulás után sem tudtak 12 pontnál közelebb kerülni a fanatikus közönsége által hajtott GYSEV-hez. A házigazdáknál feljavult Zirkova és Seres is, így biztosan tartották előnyüket, és megérdemelten nyertek.
3. forduló, B-csoport:
GYSEV-Ringa - Fenerbahce (török) 92-69
(30-17, 26-20, 16-18, 20-14)

Sopron, 2200 néző, V: Obradovic (bosnyák), Vuckovic (szlovén)
Pontszerzők: Balogh 23/9, Seres 19/3, Bevilaqua 14/6, Zirkova 10, Vilipic és Eördögh 8-8, Török és Horváth 2-2, illetve Zakaljuzsnyaja 22/3, McCulley 19/3, Öztelik 9/3, Akin 6, Gökce 3/3, Evrengül, Mete, Özyigit 2-2