Győzött a női kézilabda-válogatott a Turcsin Kupán

2001.11.23. 20:44
A december 4-én kezdődő olaszországi női kézilabda-világbajnokságra készülő magyar válogatott négy góllal legyőzte a házigazda Ukrajnát a hagyományos kijevi Turcsin Kupa első fordulójában.
A félórás késéssel kezdődött kemény mérkőzésen - a tavalyi Európa-bajnoki döntő "visszavágóján" - a magyarok egészen a 28. percig egy-két góllal vezettek, de a sok kihagyott ziccer megbosszulta magát, és a hazaiak a szünet előtt fordítottak.
A második játékrészben gyorsan visszavették a kezdeményezést a mieink, majd hatgólos előnyt szereztek (25-19). Ezután az ukránok már nem tudtak felzárkózni.
Eredmény:
Magyarország-Ukrajna 30-26 (11-12)
Gólszerzők: Radulovics 8, Balogh 5, Kirsner 4, Farkas Á., Siti E. 3-3, Pádár, Pigniczki 2-2, Siti B., Kulcsár, Deli 1-1, illetve Reznyiv, Rajhel 5-5, Csernova 4, Maszkusovszka, Szjukalo, Jacsenko 3-3, Sztopalova, Szitnyik, Sian 1-1