Jordanék végre győztek

Index
2001.11.29. 09:26
Az észak-amerikai profi kosárlabdabajnokságban megszerezte harmadik győzelmét Michael Jordan csapata, a Washington Wizards. A fővárosi csapat a tavalyi döntős Philadephiát verte idegenben. A meccs fő attrakciója természetesen a minden idők legjobbjának tartott 38 éves Jordan és a tavalyi szezon legjobbjának választott Allen Iverson párharca volt. Az első félidőt kettejük tüzijátéka döntötte el: Iverson 27, Jordan 20 pontot szerzett, és a hazaiak vezettek három ponttal. A második félidőre elfáradt a két nagy sztár, ám ekkor a Washington védője, Richard Hamilton kapta el a fonalat, így a végére a vendégcsapat került fölénybe, s végül győzni tudott. Hamilton 28 pontot, Jordan 30-at, Iverson 40-et szerzett. A mérkőzés elsőszámú hőse természetesen megint Jordan volt, akinek statisztikájába a 30 pont mellé 6 lepattanót, 7 gólpasszt és 5 ellopott labdát jegyeztek. További eredmények: Atlanta Hawks-New York Knicks 100-105
Detroit Pistons-Charlotte Hornets 96-104
San Antonio Spurs-Golden State Warriors 94-83
Denver Nuggets-Indiana Pacers 85-99
Phoenix Suns-Milwaukee Bucks 104-84
Utah Jazz-Seattle SuperSonics 112-88
Los Angeles Clippers-Minnesota Timberwolves 94-75