Mária
-7 °C

Kiütéses magyar vereség a junior női vízilabda-vb bronzmeccsén

2001.12.15. 14:41
A magyar junior női vízilabda-válogatott kiütéses, 16 gólos vereséget szenvedett a 3. helyért rendezett mérkőzésen Oroszországtól a perthi világbajnokságon.
A magyarok csak az első negyedben tartották a lépést az oroszokkal. Az egyetlen gólt Kisteleki Dóra szerezte a második 7 perc közepén (1-4). Döntőnek bizonyult, hogy az oroszok 12 emberőlőnyből 8-at kihasználtak, a magyar csapat viszont 8 létszámfölényes helyzetéből egyet sem értékesített. A csoportküzdelmek során az oroszok 12-5-re nyertek Györe Lajos csapata ellen.
A világbajnoki címet az amerikaiak szerezték meg, miután a fináléban hosszabbítás után legyőzték a házigazda, címvédő ausztrálokat. Az Egyesült Államok először jutott el a fináléig.