A férfi kosárlabda-válogatott legyőzte Észtországot

MTV
2002.01.26. 22:09
A magyar férfi kosárlabda-válogatott Európa-bajnoki középdöntő-mérkőzésen biztosan győzte le Észtországot Kaposváron.

A nyitó negyedben a magyarok a nagyszerű védekezés és a pontos távoli dobások révén gyorsan elhúztak az észtektől. Czigler elsősorban saját, Németh pedig az ellenfél palánkja alatt jeleskedett.

A folytatásban a vendégek több lepattanót szereztek, de Varga Mátyás szövetségi kapitány együttese így is tartotta 10-15 pontos előnyét. A félidőben 49-37 volt az eredmény.

A nagyszünet után Sitku volt a hazaiak vezére, a 4 személyi hibát begyűjtő Czigler pedig a kispadra ült. A baltiak főleg Tein révén próbálták tartani a lépést - kevés sikerrel.

A hajrában már nem változott a mérkőzés képe, a magyarok növelték a különbséget, és látványos játékkal megérdemelten nyertek.