Egy győzelemre a bajnoki címtől a Dunaferr hokicsapata

2002.03.10. 21:08
Egyetlen siker választja el a Dunaferr jégkorongcsapatát a bajnoki aranyéremtől: a dunaújvárosiak vasárnap 6-2-re nyertek a címvédő Alba Volán otthonában, s a négy győzelemig tartó párharcban 3-2-re vezetnek.

Az első tíz perc után beindultak a gólfelelősök: előbb Ladányi létszámfölényben talált be, majd 1:02 múlva Bali Mega kapushibáját kihasználva növelte a Dunaferr előnyét. A címvédő azonban gyorsan egyenlített, Majoros és Kovács révén.

A második harmadban a hazaiak sorra hagyták ki a helyzeteiket, míg a Dunaújváros háromszor is eredményes volt. Különösen Peterdi játszott nagy kedvvel: mindenkit kicselezve adott gólpasszt Ladányinak, később pedig emberhátrányban maga értékesített egy szólót.

A záró húsz percben is a vendégek taktikája érvényesült, a hosszú indításokból rendre veszélyt teremtettek, míg az Alba Volán sokat hibázott. A döntőben ez volt az első idegenbeli siker.

döntő, 5. mérkőzés:
Alba Volán-Dunaferr 2-6 (2-2, 0-3, 0-1)

gólszerzők: Majoross (15.), Kovács (18.), illetve Ladányi (13., 38.), Bali (15.), Borsos (33.), Peterdi (39., 46.)
A 6. mérkőzésre szerdán 18 órától Dunaújvárosban kerül sor.