-11 °C
-1 °C

A Vasas pólósai nyerték a Magyar Kupát

2002.03.17. 15:03
Óriási izgalmak közepette, a hosszabbításban kiharcolt győzelemmel a Vasas hódította el a vízilabda Magyar Kupát az FTC ellenében. Ezzel - megvédve címét - 12. kupasikerét aratta.

A Vasas a második negyed elejére úgy szerzett 4-1-es előnyt, hogy közben kihagyott két emberelőnyös helyzetet. Már mindenki elkönyvelte a címvédő sima sikerét, csak a Fradi játékosai nem: másfél percen belül kiegyenlítettek (4-4).

A folytatásban általában a Vasas diktált, 7-5-ös előnyével kezdődött az utolsó játékrész. Az FTC fiataljai azonban még egyszer újítani tudtak, és sikerült kiegyenlíteniük: a 7-7-es eredmény azt jelentette, hogy hosszabbításban dől el a kupa sorsa. Ennek első három percében Madaras két gólt lőtt, s ezzel már-már bebiztosította a Vasas győzelmét. A végén még volt lehetősége az FTC-nek is, de csak szépítenie sikerült.

A Vasas dicséretére szól, hogy a befejező három játékrészt kiállított edzője, Somossy nélkül játszotta végig, s gyakorlatilag így is meg tudta nyerni a meccset. Bár az FTC lényegesen rutintalanabb, fiatal csapata - élén az egyetlen "öreggel", az olimpiai bajnok kapussal, a jugoszláv Sostarral - minden elismerést megérdemelt helytállásáért, a Vasas győzelme megérdemelt volt.

A kupagyőztes jó előjelekkel készül a jövő hét végén, illetve az április 13-án sorra kerülő Mladost Zagreb elleni KEK-fináléra.

Magyar Kupa döntő:
Vasas-Ferencváros 9-8 (3-1, 3-3, 1-1, 0-2, 2-0, 0-1)

Szőnyi út, V: Marjay, Kiszely
gólszerzők: Székely, Varga Zs. Madaras, Varga T. 2-2, Vári 1, illetve Nyéki 3, Hosnyánszky 2, Tóth L., Tiba, Paján 1-1