Kilencven évesen is lefutotta a londoni marathont

2002.04.15. 13:51
Egy 90 éves skót dédnagymama volt a vasárnapi London Marathon legidősebb résztvevője: a korát meghazudtolóan sportos hölgy 11:34 óra alatt teljesítette a távot.

- Fájtak a térdeim és a combjaim, de nagyon boldog vagyok, hogy végül célba értem - mondta Jenny Wood Allen, aki már 51. alkalommal állt rajthoz 42 195 m-es versenyen.

A "szupernagyi" - aki korábban kerékpározott, s csak 71 évesen kezdett el futni - további terveiről szólva kijelentette: ez volt az utolsó maratonija, a jövőben inkább a rövidebb távokra szeretne koncentrálni.

Az angol fővárosban a férfiak között az amerikai Khalid Khannouchi nyert a világ eddigi legjobb eredményével (2:05:38 óra), a nőknél a brit Paula Radcliffe (2:18:56 ó) diadalmaskodott.