Vilma
-7 °C

Sávolt újabb világsztárt győzött le Svájcban

2002.07.10. 19:12
Sávolt Attila folytatta remek szereplését a Svájcban zajló 600 ezer dollár összdíjazású salakpályás tenisztornán: a magyar játékos a második fordulóban a szlovák Karol Kucerát győzte le három szettben. Kucera eddig öt ATP-tornát nyert, 1998-ban 8. volt a világranglistán.

Sávolt (79.) már az első körben is zenzációsan játszott, akkor a 6. helyen kiemelt ecuadori Nicolas Lapenttit múlta felül. A magyar teniszező következő ellenfele a selejtezőből feljutott cseh Radek Stepanek lesz.

Kiesett a versenyen az argentin David Nalbandian: a Wimbledonban vasárnap döntős argentin teniszezőt a román Andrei Pavel búcsúztatta (7:5, 6:3).