Harmadik lett a magyar válogatott a Turcsin Kupán

2002.11.30. 14:25
Az Eb-címvédő magyar női kézilabda-válogatott a harmadik helyen zárta a kijevi Turcsin Kupát, miután szombaton legyőzte Franciaországot.

A szervezők a zárónapon elfelejtettek a magyarokért buszt küldeni a szállodába, így a játékosoknak taxival - saját költségen - kellett kiutazniuk a csarnokba. A kezdés 20 percet késett.

A közjáték nem zavarta meg a Mocsai-csapatot. Negyedóráig fej-fej mellett haladt a két nullapontos együttes. 8-8 után azonban Farkas, Kirsner és Németh révén négy góllal elhúzott az Európa-bajnok, és ezt a különbséget a szünetig megőrizte.

A folytatásra is megmaradt a lendület, és az 52. percben már 25-17 volt az állás köszönhetően Sugár zseniális védéseinek. A hajrára a szövetségi kapitány a fiataloknak adott lehetőséget, és a franciák csak ekkor tudták szorosabbá tenni az összecsapást.

A világbajnok orosz női kézilabda-válogatott nyerte, miután a döntőben legyőzte Ukrajnát.