Navratilova tornagyőzelemmel kezdené az új esztendőt

2002.12.26. 17:27
Martina Navratilova, a tenisz 46 esztendős nagyasszonya a 17 éves orosz Szvetlana Kuznyecovával az oldalán indul a hétfőn kezdődődő 170 ezer dollár összdíjazású ausztráliai tornán.
- Tökéletes fizikai állapotban vagyok, szeretném sikeresen kezdeni az új esztendőt - mondta a Gold Coast-i erőpróba előtt a cseh származású amerikai legenda.
Navratilova azt tervezi, hogy jövőre többször pályára lép, egyebek között Eastbourne-ben egyéniben is, aztán végérvényesen befejezi pályafutását.
A klasszis májusban a fehérorosz Natasa Zverevával Madridban diadalmaskodott, s ezzel ő a legidősebb női teniszező, aki WTA-tornán az élen végzett.
Navratilova pályafutása során 166 versenyt nyert párosban, s ötvennéggyel vezet az örökrangsorban második helyen álló Rosemary Casals előtt, egyéniben 167 tornagyőzelmet aratott, ebből 18-szor Grand Slam-viadalon végzett az élen.