Ferenc, Olívia

Magabiztos Fradi-győzelem a kézilabda BL-ben

2003.01.13. 00:27
Kimaradt helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, az első gólra négy percet kellett várni: ekkor Siti volt eredményes. Később előnyhöz jutottak a hazaiak (5-3), a folytatásban viszont váratlanul leromlott a támadójátékuk és a németek fordítottak (6-7). Időkérés után azonban sikerült rendezni a sorokat, és az FTC a szünetig jelentősen elhúzott.

A második félidőben változatlanul jól védekeztek a magyarok, még kettős emberhátrányban sem csökkent a különbség. Amikor pedig azonos létszámban küzdöttek az együttesek, nem volt vitás, hogy az előző kiírás döntőse sokkal jobb.

A biztos vezetés tudatában néha nem összpontosítottak megfelelően a hazai játékosok, de a több ziccert hárító Sugárnak köszönhetően szó sem lehetett a németek felzárkózásáról.

Csak a nyitó 20 percben volt szoros az összecsapás, a Ferencváros, amely jövő vasárnap a szintén százszázalékos dán Viborg otthonában lép pályára, teljesen megérdemelten győzött.