Judit

Gibernau legyőzte Rossit a MotoGP második futamán

2003.04.27. 17:18
A spanyol Sete Gibernau nyerte a MotoGP versenyét a motoros gyorsasági világbajnokság második futamán, a Dél-afrikai Nagydíjon.
A rajtot megelőzően a résztvevők egyperces csenddel emlékeztek a múlt szombaton elhunyt Kato Dajdzsiróra. Gibernau csapattársa az április 6-i, szuzukai GP-n az egyik kanyarban több mint 200 km/órás sebességnél elvesztette uralmát Hondája felett, s a falnak csapódott. Ezt követően 13 napig feküdt kómában, mielőtt belehalt súlyos sérüléseibe.
A 125-ös géposztályban érdekelt magyarok közül Talmácsi a 19. helyen végzett, Lénárt Péter a 29. lett, míg Tóth Imre a második körben feladta a küzdelmet.