Olimpiai kvótát szerzett világbajnokunk

Index, MTI
2003.05.09. 14:16
A negyedik napon végre kiváló eredményeket értek el a magyarok az Egyesült Államokban zajló sportlövő Világ Kupa-versenyen: Sidi Péter második lett légpuskában, míg Joó Éva az ötödik helyen végzett összetettben, s ezzel olimpiai kvótát szerzett.
A tavaly ebben a számban Európa-bajnok, s már biztosan ötkarikás induló Sidi a norvég Rollanddal holtversenyben a második pozícióból kezdte a döntőt, s bár nem tudta ledolgozni két körös hátrányát a kínai éllovassal szemben, az ezüstérem nem forgott veszélyben.
A szülése után jó formába kerülő Joó hármas holtversenyben hatodik volt az alapszakasz után, a döntőben még jobban szerepelt, s megszerezte a magyar sportlövők harmadik kvótáját. Sydneyben a szakágnak nem sikerült képviseltetnie magát. Korábban Sidi és a skeetben szereplő Igaly Diana biztosította athéni repülőjegyét.
Eredmények:
Légpuska: 1. Liu (kínai) 697.3 kör (596, 101.3), 2. Sidi Péter 696.4 (594, 102.4), ...51. Jákó Csaba 584
Légpuska, 3x20 lövés: 1. Dovgun (kazah) 683 kör (584, 99), ...5. Joó Éva 677.3 (580, 97.3), ...25. Krzyzewsky Beáta 572
A három sportlövő mellett eddig a szörfös Gádorfalvi Áron és a férfi kézilabda-válogatott szerzett olimpiai kvótát.