Kiütéses magyar győzelem női kézilabda vb-selejtezőn

2003.05.24. 19:08
A magyar női kézilabda-válogatott 22 gólos, több mint megnyugtató előnyt szerzett a jövő heti visszavágóra Bosznia-Hercegovinában, a világbajnoki selejtező első mérkőzésén.

Az első 10 perc kiegyenlített küzdelmet hozott, majd a vendégek fokozatosan átvették az irányítást, s a 15. percben már négy góllal vezettek (5-9). Mocsai Lajos együttese a folytatásban is egyenletesen jó teljesítményt nyújtott, így megérdemelten fordulhatott hatgólos előnnyel.

A folytatásban szinte "felborult" a pálya, hiszen a magyarok - elsősorban a szélsők rendkívül eredményes játékának köszönhetően - tetszés szerint érték el a gólokat. A meccs vége felé közeledve teljesen elfáradt a hazai csapat, így fölényes vendégsiker született.

A visszavágót jövő szombaton 18 órakor rendezik Nyíregyházán. A párharc győztese vehet részt a decemberi, horvátországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.