-11 °C
-1 °C

Váltóban is aranyérmes a magyar női öttusa-váltó

2003.09.01. 19:04
Azután, hogy a hagyományos csapatversenyt megnyerte, a váltóban is az élen végzett a Vörös Zsuzsanna, Simóka Bea, Füri Csilla trió a csehországi Ustí nad Labemben zajló öttusa Európa-bajnokságon.
A siker már a nap elején valószínűsíthető volt, az együttes ugyanis az elmúlt egy-két év kontinentális és világversenyein elért eredményeinél jóval jobbat produkált a lövészetben (266 kör, 1096 pont), s így a felzárkózást, illetve az előrelépést nem a hatodik-hetedik, hanem a harmadik helyről kezdhette meg, ráadásul a "szokásosnál" kisebb ponthátrányból.
A folytatásban egy felszabadult és főként eredményes (34 győzelem/20 vereség, 920 pont) vívás következett, amely a magyarok sikerét hozta. Ezzel az összetettben átvették a vezetést, majd az ugyancsak megnyert 3x100 méteres úszás (3:12.72 perc, 1208 pont) során tovább növelték az előnyüket.
A lovaglásban összesen két akadályt vertek (1168 pont), így a zárószámban 46 másodperccel hamarabb rajtolhattak, mint a második helyezett olaszok. A 3x1500 méteres futás során visszafogott, ebben a tusában hetedik helyet jelentő (16:20.71 perc, 800 pont) teljesítménnyel is könnyedén őrizték meg a pozíciójukat.
A végeredmny:
1. MAGYARORSZÁG (VÖRÖS ZSUZSANNA, SIMÓKA BEA, FÜRI CSILLA) 5192 pont
2. Olaszország (Claudia Corsini, Sara Bertoli, Giulia Cafeiro) 5124
3. Csehország (Alexandra Kalinovska, Lucie Grolichova, Olga Vozenilkova) 5060

Utazás aggodalom nélkül?

Utazása előtt sose feledkezzen el utasbiztosításáról!

A legmenőbb síterepek

Csodás panoráma, jó levegő, szép pályaszállások, a téli sport szerelmeseit ezek várják.