Szenzációs jégkoronggyőzelem a világbajnok ellen

Index
2003.11.06. 20:48
A magyar jégkorong-válogatott az Astra Zeneca Hat Nemzet Kupája elnevezésű tornán 4-2 arányú győzelmet aratott a tavaly világbajnoki címet szerzett szlovákok ellen. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vendégek nem a legjobbjaikkal érkeztek, ennek ellenére hatalmas eredmény a magyar együttes győzelme.

A mieink nagy lendülettel vetették magukat a játékba, és az első harmadban Peterdi révén megszerezték a vezetést, amit a vendégek még ebben a játékrészben kiegyenlítettek. A második húsz percben a szlovákok kerültek előnybe, de a lelkes magyar csapat Palkovics révén előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte.

A záró harmadban egyre nagyobb lett a magyar fölény, a szlovák védelmet többször is zavarba hozták a magyar támadók. A nagy hazai nyomást végül a csapat kapitánya Ocskay Gábor váltotta góllá, ezzel bebiztosítva a magyar győzelmet.