Kézilabda: súlyos vereség a franciáktól

2003.11.22. 09:59
A magyar női kézilabda-válogatott 12 gólos vereséget szenvedett a francia együttestől a Budapesten zajló AstraZeneca Kupa 2. fordulójában.

A találkozón rendkívül gyenge játékot produkált Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese, a franciák a 10. percben már 7-1-re vezettek. A szünetig ha felzárkózni nem is, az eredményen szépíteni valamelyest tudott a magyar csapat, de továbbra sem kápráztatta el az AstraZeneca csarnokba kilátogató kis létszámú közönséget.

A második játékrész elején hamar világossá vált, hogy ezen az estén a franciák sokkal jobban ráhangolódtak az összecsapásra és előnyüket fokozatosan növelve súlyos vereséget mértek a házigazdákra. A végeredmény: Franciaország-Magyarország 29-17 (12-7), a magyar csapat legjobbja a hatgólos Görbicz volt.