Pécsi Euroliga-vereség Csehországban

2003.12.03. 20:50
A MiZo-Pécsi VSK vereséggel, az Euroleasing-Orsi Sopron győzelemmel zárta az Euroliga csoportmérkőzéseinek első körét a Csehországban.

A pécsiek - akiket az előzetes tárgyalások ellenére 75 helyett végül 200 szurkoló biztatott a helyszínen - két triplával kezdtek az Európa-bajnoki ezüstérmes cseh válogatottra épülő Brno ellen. A folytatásban beleerősített a házigazda, a félidőben 39-35 volt az állás a Brno javára. A harmadik negyedben már 14 pontra nőtt a hazaiak előnye, a zárónegyedben a Rátgéber-együttes fogcsikorgatva küzdött, de már nem tudott faragni a hátrányból. A pécsiek 5-2-es mérleggel zárták az első kört, s a "visszavágók" sorozatában egy hét múlva a nyitófordulóban saját közönsége előtt legyőzött Szamarát fogadják. A PVSK edzője, Rátgéber László szerint ezen a mérkőzésen fizikálisan maradt alul csapata, de nem tragikus a fiaskó, hiszen a "visszavágón" kilenc pontnál nagyobb győzelmet kell elérni a minél jobb csoportbeli helyezés érdekében.

A másik magyar Euroliga-csapat, az Euroleasing-Orsi Sopron könnyebb ellenfelet fogott ki magának, a szintén cseh USK Blex Praha ugyanis a hétvégén szenvedett el 44 pontos vereséget a Pécset verő Brnótól. A Natalia Hejková által irányított együttes harminc ponttal tudott nyerni ellenfele otthonában, úgy, hogy a szlovák edzőnő maga sem számított ekkora különbségre.

7. forduló,
A-csoport:
USK Blex Praha (cseh) - Euroleasing-Orsi Sopron 57-87 (9-23, 10-11, 17-30, 21-23) pontszerzők: Hlavackova 12, Pechova 8, Kleckova 7, Matovic 6, Mokrosova 6, Vorackova 8, Gerstnerova 6, Ziklova 4, illetve Kovacevic 25/3, Zakaljuzsnaja 13, Vajda 9/3, Vesel 9/3, Horváth 8, Seres 8/6, Török 7/3, Szlimák 4, Bielikova 4

B-csoport: Gambrinus Brno (cseh) - MiZo-Pécsi VSK 87-78 (20-21, 19-14, 24-15, 24-28) pontszerzők: Viteckova 16/6, Sarenac 15, Machova 14/6, Hamzova 14/6, Vecerova 10, Zirkova 9/6, Vesela 7, Dos Santos 2, illetve Anderson 20, Iványi 17/6, Tranquilli 14, Károlyi 12/3, Branzova 6/6, Keller 4, Szakács 3/3, Bojko 2