Vereség és harmadik hely a Karácsony Kupán

2003.12.29. 16:39
Az első két mérkőzésüket nyerő magyaroknak a döntetlen is elegendő lett volna a tornagyőzelemhez, viszont a szlovákoknak csak abban az esetben volt reményük a végső sikerre, ha nagy különbséggel nyernek, és akkor a körbeverés révén otthon tarthatják a kupát.

Ennek megfelelően a házigazda óriási lendülettel kezdett, és fokozatosan növelte az előnyét. A szünet után már nyolcgólos (17-9) lett a vezetés. A nagy iram miatt rövid időre megtorpantak a szlovákok, és az 50. percben 20-19-re felzárkóztak a magyarok, viszont ezt követően már egyszer sem sikerült betalálni a hálóba, míg a hazaiak négyszer is eredményesek voltak a hajrában.

A szlovéniai Európa-bajnokságra készülő, már biztos olimpiai résztvevő tartalékos magyar együttes a torna végére elfáradt, s emiatt következett be ez a kudarc.

A Karácsony Kupa legjobb kapusának Szathmári Jánost választották.

Szlovákia-Magyarország 24-19 (13-6)
A magyar góldobók: Lendvay, Pásztor 4-4, Rosta 3, Buday, Kertész, Laluska 2-2, Mocsai, Mohácsi 1-1

A végeredmény:
1. Szlovákia 4 (+3)
2. Csehország 4 (0)
3. Magyarország 4 (-3)
4. Lengyelország 0

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek (szlovák-magyar 24-19, cseh-szlovák 25-23, magyar-cseh 32-30)