-12 °C
-3 °C

Deák Bárdos nyert Isztambulban

2004.02.08. 19:08
Deák Bárdos Mihály az első helyen végzett az isztambuli kötöttfogású nemzetközi birkózótornán.

A 120 kg-os Deák Bárdos, aki 2001-ben éppen Isztambulban lett Európa-bajnok, három év elteltével szintén török riválist győzött le a fináléban. Az Eb döntőjében Bakir ellen nyert 3-2-re, most Yilmazt ennél magabiztosabban, 4-0-ra verte.

"A verseny kitűnően illett az olimpiai felkészülésbe - mondta az MTI-nek Komáromi Tibor szakágvezető. - Deák Bárdos mellett a másik nehézsúlyú, Branda Gyula, valamint a 74 kg-os Horváth András és a 96 kg-os Virág Lajos is jól birkózott, annak ellenére, hogy mindhárman helyezetlenül zártak."

A kötöttfogású válogatott a tavalyi, créteil-i világbajnokságon három olimpiai kvótát (66, 96, 120 kg) szerzett. A következő kvalifikációra február végén kerül sor Újvidéken, ahonnan súlycsoportonként a legjobb öt szerez athéni indulási jogot.