-11 °C
-4 °C

Mandula kiütötte Dokicsot

2004.02.24. 20:36
Mandula Petra meglepetésre fölényesen legyőzte a hatodikként kiemelt Jelena Dokicsot az 585 ezer dollár összdíjazású dubai tenisztorna első fordulójában. A világranglistán 40. magyar teniszező mindössze három gémet "engedélyezett" a szerb-montenegrói játékosnak (15.), akivel harmadszor találkozott.

Közel három évvel ezelőtt Mandula a Roland Garroson a 3. fordulóban győzött Dokic ellen, majd a negyeddöntőben búcsúzott. Tavaly a linzi tornán a legjobb 16 között a szerb-montenegrói klasszis visszavágott a jelenlegi legjobb magyar teniszezőnek.

Dokic dícsérte Mandula teljesítményét: "Ellenfelem kitűnően játszott, én annál rosszabbul. Hiába igyekeztem, semmi sem sikerült", mondta a mindössze 48 perces összecsapás után.

Mandula következő ellenfele a Kapros Anikót búcsúztató Meghann Shaughnessy lesz, akivel először találkozik egyesben.

Mandula Petra-Dokic (szerb-montenegrói) 6:1, 6:2
Martinez (spanyol, 8.) - Jugic-Salkic (bosznia-hercegovinai) 6:3, 6:2
Pratt (ausztrál)-Cseng (kínai, Zheng) 7:5, 7:5

Shaughnessy (amerikai)-Kapros Anikó 6:1, 6:2
Szugijama (japán, 5.)-Krasznoruckaja (orosz) 6:2, 6:3
Serna (spanyol)-Ducsevina (orosz) 6:4, 6:4
Sfar (tunéziai)-Tanasugarn (thaiföldi) 6:4, 4:0-nál Tanasugarn térdsérülés miatt feladta