Zalán
19 °C

A magyar válogatott csoportelső lett a vízilabda Világligában

2004.07.12. 11:29
A világbajnok, olimpiai címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott az egy nappal korábbinál lényegesen nehezebben, két góllal verte Ausztrália legjobbjait a Világliga befejező csoportmérkőzésén, Mission Viejóban. A sikerrel Kemény Dénes együttese megnyerte az B-csoport küzdelmeit, s bejutott az elődöntőbe.

Nehezen lendült játékba a magyar gárda, így a jóval esélytelenebb Ausztrália nemcsak tartani tudta a lépést, de az első negyed 2-2-es döntetlenjét követően, a félidőre egygólos előnnyel (5-4) mehetett pihenni.

A Biros Péter által "húzott" magyar együttesnek a nagyszünet után sem sikerült legyűrni a 24 órával korábban 14-6-ra legyőzött ellenfelet, igaz, legalább az egyenlítés sikerült a harmadik felvonásban (7-7). A záró játékrészre aztán megrázta magát az olimpiai bajnok, s végül hozta a "kötelező" győzelmet (10-8).

Eredmény:
B-csoport, 6. forduló, 2. mérkőzés:
Magyarország-Ausztrália 10-8 (2-2, 2-3, 3-2, 3-1)
A magyar gólszerzők: Biros 4, Benedek 3, Kiss G. 2, Fodor

Kemény Dénes szövetségi kapitány:
"Túl sok mérkőzést játszottunk az elmúlt időszakban, ezért volt annyi hiba a játékunkban. Holnap pihenőnapot kapnak a fiúk".

A csoport másik mérkőzésén: Egyesült Államok-Szerbia és Montenegró 8-8 (1-3, 2-2, 2-2, 3-1) - büntetőkkel 11-10

A B-csoport végeredménye: 1. Magyarország 30 pont, 2. Szerbia és Montenegró 28, 3. Egyesült Államok 20, 4. Ausztrália 15

Magyarország egyenesen az elődöntőbe jutott, míg Szerbia és Montenegró, valamint az Egyesült Államok negyeddöntőt játszik.