Judit

Kézilabda: másodszor is nyert Izland ellen a Skaliczki-csapat

2004.07.18. 22:36
Az athéni olimpiára készülő férfi kézilabda-válogatottak pápai mérkőzésén a magyar csapat 32-28-ra legyőzte Izlandot.

A kemény csatát átlövésgólok vezették be. Felváltva estek a találatok, a védelmek nem igazán remekeltek, egyik csapat sem tudott elhúzni.

A vendégek egyre agresszívebben játszottak, a magyarok negyedóra elteltével hullámvölgybe kerültek és így kicsit leszakadtak. Skaliczki László szövetségi kapitány 9-11-nél időt kért, majd jött egy tízperces áramszünet. Aztán emberhátrányban sikerült egyenlíteni (13-13), s a lendület megmaradt a szünetig, így a pihenő előtt fordult is a kocka.

A folytatásban Nagy kapta el a fonalat és duplájával minden eddiginél nagyobbra nőtt a különbség (20-17). Csakhogy a Barcelona klasszisát ezután kiállították, így megint szoros lett a mérkőzés.

A vendéglátók az utolsó szakaszban felpörgették az iramot, az izlandiak kétszer is létszámhátrányba kerültek, s ezzel eldőlt a mérkőzés.

Skaliczki László vasárnap este vagy hétfőn jelöli ki az athéni olimpiára utazó 15 főt, valamint a tartalékot.

Magyarország-Izland 32-28 (15-14)
góldobók: Mocsai 6/5, Nagy 5, Diaz 4, Iváncsik, Gál 3-3, Perez, Pásztor, Mezei, Harsányi 2-2, Császár, Lendvay, Laluska 1-1, illetve Stefansson 7/1, Padron 4, Jonsson, G. Sigurdsson 3-3, Gunnarsson 3/2, Sigtryggsson, S. Sigurdsson, D. Sigurdsson 2-2, Gudjonsson, Gylfasson 1-1