Világbajnokot vertek Radulovicsék

2004.07.26. 00:48
A második helyen végzett a magyar csapat a női kézilabda-válogatottak délnyugat-franciaországi tornáján, miután a zárófordulóban egy góllal legyőzte a világbajnok, hazai együttest. Az már a második kör után eldőlt, hogy az első hely a dánoknak jut.

3. forduló: Magyarország-Franciaország 24-23 (12-9). Szenzációsan kezdett a tavaly decemberi zágrábi vb-döntő visszavágójaként felvezetett találkozón a magyar csapat. A védelem kifogástalanul működött, Sirina pedig világklasszis teljesítményt nyújtott a kapuban. Farkas és Radulovics ezúttal csak a cserepadon ült, Mehlmann viszont ontotta a gólokat, a szünetig egymaga hatszor találta a kapuba. A második félidőben előbb felzárkóztak a franciák, majd felváltva vezettek a csapatok. 23-23 után a győztes gólt Tóth szerezte, 15 másodperccel a lefújás előtt.

Kirsner kisebb megfázás, Balogh pedig vádli sérülés miatt nem kapott játéklehetőséget.

A végeredmény: 1. Dánia 4 pont, 2. Magyarország 4, 3. Franciaország 2, 4. Brazília 2. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.