Magabiztos győzelem az Európa-bajnoki középdöntőben

Index
2004.09.22. 19:03
A magyar női kosárlabda-válogatott Európa-bajnoki középdöntő mérkőzésen magabiztosan nyert olaszok ellen, ezzel megszerezte első győzelmét a sorozatban.

Jól kezdett a magyar válogatott, hiszen Csákány, valamint Vajda triplájával szinte fél perc alatt 6-2-őt mutatott az eredményjelző. Ezt a lendületet sikerült megtartani és az első negyed végére 13 pontos előnyt szereztek a magyar lányok. A második negyedben kissé feljöttek az olaszok, de a félidőben még mindig 11 pont volt a hátrányuk.

A fordulás után jelentősen feljavult a magyarok védekezése, így pillanatok alatt sikerült komolyabb előnyt szerezni, melyet egészen az utolsó dudaszó pillanatáig magabiztosan tartott a csapat.

Az utolsó fordulóban Kaposváron 18 órakor Litvánia ellen lép pályára Rátgéber László együttese. Nők, A-csoport, 5. forduló:
Magyarország-Olaszország 82-67 (29-16, 15-19, 22-11, 16-21)
legjobb dobók: Vajda 27, Károlyi 16, Csákány 14, Englert 11, Papp 8, illetve Macchi 14, Paparazzo és Maciadri 9-9