Kosárlabda Eb-középdöntő magyar győzelemmel

2004.09.22. 22:29
A magyar női kosárlabda-válogatott Európa-bajnoki középdöntő mérkőzésen Pécsett magabiztosan nyert az olaszok ellen, ezzel megszerezte első győzelmét a sorozatban.

Nők, A-csoport, 5. forduló: Magyarország-Olaszország 82-67 (29-16, 15-19, 22-11, 16-21)

Jól kezdett a magyar válogatott, hiszen Csákány, valamint Vajda triplájával szinte fél perc alatt 6-2-őt mutatott az eredményjelző. Ezt a lendületet sikerült megtartani és az első negyed végére 13 pontos előnyt szereztek a magyar lányok. A második negyedben kissé feljöttek az olaszok, de a félidőben még mindig 11 pont volt a hátrányuk.

A fordulás után jelentősen feljavult a magyarok védekezése, így pillanatok alatt sikerült komolyabb előnyt szerezni, melyet egészen az utolsó dudaszó pillanatáig magabiztosan tartott a csapat. Az utolsó fordulóban Kaposváron 18 órakor Litvánia ellen lép pályára Rátgéber László együttese.

"A csapat jól játszott, bár volt néhány bosszantó hiba. Örülök annak, hogy megszereztük első győzelmünket a sorozatban. Hallatlanul nehéz csoport volt, ahol már ennek a teljesítmények is örülni kell" - mondta a találkozó után a szövetségi kapitány.

Pécs, 1000 néző, v.: Igor Vidic (szlovén), Vaclav Lukes (cseh) a magyar pontszerzők: Vajda 27, Károlyi 16, Csákány 13, Englert 11, Papp 8, Újhelyi 4, Iványi 2, Horváth 1 a legjobb olasz dobók: Macchi 14, Paparazzo és Maciadri 9-9

A csoport másik eredménye: Litvánia-Franciaország 73-53 A csoport állása: 1. Litvánia 9 pont (345-289), 2. Franciaország (337-286) 9, 3. Magyarország 6, 4. Olaszország 5