Talmácsi kiesett a katari nagydíjon

2004.10.02. 16:44
Tóth Imre a 25. helyen végzett, míg Talmácsi Gábor műszaki gondok miatt kiesett a 125 kcm-esek között a gyorsasági motoros-világbajnokság tizenharmadik futamán, a Katari Nagydíjon. Kategóriájukban a spanyol Jorge Lorenzo és az olasz Andrea Dovizioso között csak a célfotó döntött a győzelemről, előbbi javára. A vb-sorozat történetében először fordult elő, hogy a számítógép 0.000 mp különbséget mért a befutónál.

A MotoGP-ben Sete Gibernau diadalmaskodott, miután a pontversenyben élen álló olasz Valentino Rossi - csapata sportszerűtlensége miatt - csak az utolsó sorból rajtolhatott, majd a negyedik helyről kicsúszott. A spanyol klasszis ezzel 14 pontra csökkentette hátrányát a címvédővel szemben. A 250 kcm-esek versenyében az argentin Sebastian Porto nyert.