Judit

Hétpontos pécsi vereség Moszkvában

2004.11.17. 19:12
Elszenvedte első vereségét a női kosárlabda Euroligában a legutóbb bronzérmes MiZo-Pécsi VSK, amely a 3. fordulóban hét ponttal alulmaradt az orosz Dinamo Moszkva vendégeként. Az újonc - a tavalyi bajnok Jekatyerinburg helyett beugró - orosz gárda lendületes kezdését csak Károlyi triplái törték meg, így a nyitónegyed végén a kétszeres Euroliga-bronzérmes baranyaiak hétpontos hátrányba kerültek. A folytatásban a nyáron igazolt, WNBA-bajnok Hlede irányításával a PVSK 28-28-nál utolérte a nyaranta szintén a tengerentúlon profiskodó - és 20 perc alatt 11 lepattanót szedő - Baranovával felálló Dinamót, sőt, a félidőben már 31-34 volt az állás. Nagyszünet után fej fej mellett haladt a két csapat, egyik fél sem tudott 2-3 pontnál nagyobb előnyt kicsikarni. A fővárosiak csak a feltűnően sok megítélt büntetőnek köszönhetően vezettek 30 perc elteltével 47-41-re. A fantasztikusan küzdő Rátgéber-együttes 55-55-nél még befogta ellenfelét, de a hajrában ismét az oroszok akarata érvényesült. A nyitókörben szabadnapos, jövő csütörtökön Kassára látogató pécsiek ezzel 1/1-es mérlegnél tartanak a sorozatban. Eredmény, B-csoport:
Dinamo Moszkva (orosz) - MiZo-Pécsi VSK 63-56 (21-15, 10-19, 16-7, 16-15)
Legjobb dobók: Vodopjanova 20/6, Sakirova 17/3, Baranova 9/3, Vodickova 7, Rahmatulina 6, Latiseva 4, illetve Hlede 14, Vilipic 11, Károlyi 11/9, Iványi 9/3, Béres 7, Branzova 2, Bojko 2