Vereségek a női kosár Euroligában

2005.01.12. 21:03
A Szolnoki MÁV-Coop SE hazai pályán tisztes vereséget szenvedett a klubvilágbajnok orosz Szamarától a női kosárlabda Euroliga 10. fordulójában.

A hazai csapat ígéretesen kezdett Delmis triplájával, de az eddigi két klub-vb sztárokkal teletűzdelt győztese hamar egyértelművé tette, hogy a Pécsen is megfordult, Eb-győztes Sztyepanova valamint a kétszer is Európa legjobbjává választott belga Wauters centerkettős mellett az ellenfélnek nincs sok keresnivalója a palánkok alatt. Az esélyeknek megfelelően a nyitónegyed felénél már az Euroliga-mezőnyben egyedüliként hibátlan, nyomasztó magassági fölényben játszó Szamara vezetett.

A harmadik negyedben már tizenkét pont is volt az orosz együttes előnye. A Szolnok a zárószakaszban előbb két ponra zárkózott fel, majd három perccel a vége előtt 71-71-nél már egyenlő is volt. A Szamara ekkor egy hárompontossal válaszolt és végül 79-73-ra nyert.

A másik szerdán pályára lépő Euroliga-együttes, az MKB-Euroleasing Sopron 95-80-ra kapott ki az ukrán Zaporizzsja otthonában.

Női Euroliga, 10. forduló, A-csoport:
Zaporizzsja (ukrán) - MKB-Euroleasing Sopron 95-80 (25-23, 19-20, 29-25, 22-12)
B-csoport: Szolnoki MÁV-Coop SE - Szamara (orosz) 73-79 (19-24, 22-25, 17-18, 15-12)