Ambrus
-7 °C

Az FTC és a Győr továbbjutott a kézilabda EHF-kupában

2005.02.17. 16:21
Két magyar csapat már továbbjutott, a harmadik kedvező eredményt ért el a női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjében.

A legjobb tizenhat között a norvég Byasen vendégeként egygólos vereséget szenvedett a Cornexi-Alcoa. A székesfehérvári alakulat remekül helyt állt, különösen azt figyelembe véve, hogy a "furcsa" bírói ténykedés következtében több mint húsz percet játszott emberhátrányban.

A papírformának megfelelően a Ferencváros és a Győri Graboplast ETO KC viszont már továbbjutott - kettős győzelmekkel - a nyolcaddöntőből. Mindkét együttes hazai környezetben játszotta a szombati és a vasárnapi mérkőzését is, az ellenfelek ugyanis lemondtak a rendezésről. A vasárnapi összecsapásokon hivatalosan a görög Artasz, illetve a norvég Vag volt a pályaválasztó.

Női EHF Kupa, nyolcaddöntők
Byasen (norvég) - Cornexi-Alcoa 28-27 (15-15) A magyar csapat legeredményesebb játékosa Balogh Bea volt nyolc góllal.
A visszavágót szombaton 17 órakor rendezik Székesfehérvárott.
Anagenniszi Artasz (görög)-Ferencváros 21-44 (12-19)
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 84-54-es összesítéssel
Vag Vipers (norvég)-Győri Graboplast ETO KC 28-38 (14-18)
Tj.: a Győr, kettős győzelemmel, 71-53-as összesítéssel