Vízilabda-rájátszás: egyenlített az Eger

2005.04.07. 11:55
A férfi vízilabda ob I rájátszásának szerdai játéknapján az egyformán a fináléba igyekvő Eger és Vasas második összecsapását az alapszakaszban harmadikként végzett hevesiek nyerték a legjobb négy közé másodikként lépő angyalföldiekkel szemben.

rájátszás az 1-4. helyért, 2. mérkőzés:
Brendon-ZF-Eger-TEVA-VasasPlaket 9-6 (3-3, 2-1, 2-1, 2-1) Miután a bajnoki alapetapban mindkét gárda egy-egy győzelmet aratott, s így egyformán 2-2 ponttal lépett tovább, az egymás elleni - 8 pontig tartó - playoffos páros csata szombati nyitányán a Komjádi uszodában a piros-kékek nyertek (9-6). A szerdai meccs tétje tehát az volt, növeli-e pontelőnyét 4:2-ről 6:2-re a Vasas, avagy egyenlít az Eger.

Az első harmad semmit nem döntött el, váltott vezetéssel jutottak el a csapatok 3-3-ig, majd 4-3 után - Vindisch kipontozódását követően - 5-3-ra ellépett a hazai együttes, amely aztán a folytatásban tartva (6-4, 7-5), majd a végén növelve előnyét győzött - hajszálra ugyanúgy 9-6-ra, mint ellene négy napja a Vasas -, s kiegyenlítette a párharc pontállását.

A harmadik mérkőzést vasárnap játsszák (15:30 ó, m1), amikor a piros-kék együttes lesz a házigazda a Komjádi uszodában.

A Szegeden diadalmaskodó Honvéd az alapszakaszban elért két győzelme után a rájátszásban két mérkőzésen megszerezte a szükséges további négy pontot, így elsőként került a fináléba, ahol a Eger vagy a Vasas lesz az ellenfele. Eredmény:
Szeged-Beton VE-Domino-BHSE 5-10 (1-2, 0-2, 1-2, 3-4)