A Villarreal és a Real Betis indulhat a BL-ben

2005.05.30. 00:22
A Villarreal hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Levante felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában, ezzel harmadik lett, s így a következő idényben a Bajnokok Ligájában indulhat, míg mostani riválisa kiesett az élvonalból.

A negyedik helyet - és ezzel a BL-szereplés lehetőségét - a Real Betis szerezte meg, ugyanis döntetlent játszott a Levante vereségével bennmaradó Real Mallorca otthonában, míg szerencséjére városi riválisa, a Sevilla saját stadionjában kikapott a középmezőnyhöz tartozó Málagától. Az UEFA Kupában a Sevilla és az Espanyol indulhat.

Atlético Madrid-Getafe 2-2 (0-1), Espanyol-Athletic Bilbao 2-0 (1-0), Real Mallorca-Real Betis 1-1 (0-0), Numancia-Deportivo La Coruna 1-1 (0-0), Sevilla-Málaga 0-2 (0-0), FC Valencia-Osasuna 1-0 (1-0), Villarreal-Levante 4-1 (2-1). Korábbi eredmények: Racing Santander-Albacete 1-0 (1-0), Real Zaragoza-Real Madrid 1-3 (1-1), Real Sociedad-FC Barcelona 0-0.