Újabb magyar győzelem a póló Világliga-döntőben

2005.08.13. 00:03
Második mérkőzését is megnyerte a magyar válogatott a férfi vízilabda Világliga belgrádi döntőjében: németek után a görögöket is legyőzte.

A mérkőzés első felében - elsősorban a kapusok bakijai miatt - igazi közönségszórakoztató gólgála zajlott a medencében, felváltva vezettek a csapatok, a magyaroknál különösen Varga Dániel fantasztikus átlövései mentek élményszámba, de Kiss Csaba is kitett magáért. A harmadik negyedre aztán összeállt a magyar válogatott védekezése, a csereként beállt Gergely is bemutatott néhány remek védést, 12-9 után pedig a görögök már képtelenek voltak összeszedni magukat.

"Ugyanúgy, mint tegnap, sok jó egyéni teljesítményt láttam, ez pedig örömteli, hiszen azért jöttünk, hogy teszteljük az új játékosokat" - mondta Kemény Dénes szövetségi kapitány.

Férfi Világliga-döntő, 2. nap
Magyarország-Görögország 15-11 (5-5, 4-4, 3-0, 3-2)
A magyar góldobók: Kiss Cs. 4, Varga D. 3, Madaras, Szívós, Biros 2-2, Steinmetz Á., Hosnyánszki 1-1
Szerbia-Montenegró - Oroszország 10-8