Agassi a US Open döntőjében

2005.09.10. 21:44
Az elsőszámú hazai közönségkedvenc Andre Agassi jutott be elsőként a döntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután öt játszmában, 2 óra 47 perc alatt győzött honfitársa, Robbi Ginepri ellen.

Az első játszmát nagyon simán nyerte a 35 esztendős Agassi, a folytatásban azonban feltámadt 22 éves ellenfele és kiegyenlített.

A harmadik felvonásban ismét a kopasz csillag volt a jobb és ekkor úgy tűnt, már biztos számára a továbbjutás. A negyedik játszma hajrájában azonban megtorpant, elvesztette adogatását és következhetett a mindent eldöntő utolsó szett. Agassi ekkor már semmit sem bízott a véletlenre, hallatlanul pontosan ütött az alapvonalról és zseniális megoldásokkal kergette az őrületbe ellenfelét. Az utolsó játékban három meccslabdához jutott és már az elsőt kihasználta egy foghatatlan adogatással.

Agassi pályafutása során kétszer nyert a US Openen (1994, 1998), és háromszor volt döntős.

Férfi egyes elődöntő: Agassi (amerikai, 7.)-Ginepri (amerikai) 6:4, 5:7, 6:3, 4:6, 6:3

Agassi a döntőben a Roger Federer (svájci, 1.)-Lleyton Hewitt (ausztrál, 3.) összecsapás győztesével mérkőzik.